Jutustused saadud abist

Helen, 55*

Ma olen aastaid artriidiga maadelnud. Sellegipoolest hakkasin hiljaaegu tundma lisaks liigesevaludele ka kuivust suus ja silmades. Ma rääkisin sellest oma arstile, kes tundis nendes ära Sjögreni sündroomi nime kandva haiguse sümptomid. Silmade suurele kuivusele vastu astumiseks soovitas ta mul kasutada SYSTANE® ULTRA Libestavaid silmatilku, mis pakuvad pikaajalist heaolutunnet ja niisutust.


Mõni aasta tagasi diagnoositi mul reumatoidartriit. Kuid tuli välja, et see oli üksnes minu hädade algus. Mõne viimase kuu jooksul hakkasin märkama ebatavalist kuivust suus ja silmades. Kõigepealt panin selle keskkonna süüks – ma elan ju lõppude lõpuks riigi kuiva kliimaga edelaosas – ja püüdsin rohkem vett juua.

Aga ajapikku vaevas kuivuse tunne aina sagedamini ning muutus iseäranis silmades üsna kurnavaks. Ma võisin juua nii palju vett, et see hakkas mul silmadest välja voolama, aga niiskena see silmi kohe kindlasti ei hoidnud. See kriipiv ja kipitav tunne lihtsalt ei tahtnud mööda minna ja asi jõudis nii kaugele, et ma peaaegu ei suutnudki enam millegagi tegelda ega millegi muu peale mõelda.

Viimaks tegin järjekordselt reumatoloogi juurde minnes juttu kuivusest suus ja silmades. Kas see on minu ravimite kõrvalmõju? Miks see mööda ei lähe?

Arst näis mures olevat ja tegi mõned analüüsid. Ta teatas mulle, et kuivusel minu suus ja silmades ning isegi liigesevaludel võib olla üks ja seesama põhjus ehk autoimmuuune haigus, mille nimi on Sjögreni sündroom.

Ma ei olnud Sjögreni sündroomist varem kordagi kuulnud, kuid mu arst ütles, et selle all kannatab koguni 4 miljonit ameeriklast, kusjuures suurem osa nendest on minuealised naised. Ta selgitas, et Sjögreni sündroomi ehk Sjögreni tõbe põdevate inimeste valged verelibled ründavad eksikombel kehas niiskust tootvaid näärmeid, tekitades niiviisi ebameeldiva kuivuse. Ehkki kõige tavalisemad Sjögreni sündroomi sümptomid on suu ja silmade kuivus, võib see põhjustada ka liigesevalusid ja üldist kurnatust.

Saabusid analüüside vastused ja näis, et mul on tõesti Sjögreni sündroom. Noh, heaks uudiseks ma seda vaevalt et nimetan, kuid vähemalt tean nüüd lõpuks ometi, millega mul on tegemist. Kuna kõnealused sümptomid on hõlpsasti seostatavad ka muude haigustega, võib Sjögreni sündroomi tuvastamine olla raske. Ja minu meelest teada on alati parem kui mitte teada.

Praegusel hetkel ei ole Sjögreni sündroomi võimalik täielikult välja ravida, kuid reumatoloog ütles mulle, et selle sümptomite leevendamiseks saan ma nii mõndagi ette võtta. Ta teatas, et jätkab muidugi tegelemist minu liigesevaludega, kuid soovitas mul minna kuiva suu tõttu hambaarsti juurde ja seoses kuivade silmadega silmaarsti juurde. Seniks aga soovitas ta mul kasutada kuivade silmade niisutamiseks ja nende hea enesetunde tagamiseks SYSTANE®ULTRA Libestvaid silmatilkasid.

Ma rääkisin silmaarstiga, ja teate – ka tema soovitas SYSTANE®ULTRA silmatilkasid. Ta ütles, et SYSTANE® ULTRA pakub kauakestvat niisutust ja kaitset, mis aitab leevendada silmade kuivusega kaasnevaid sümptomeid.

Ma tegin SYSTANE® ULTRA silmatilkadega katset ja leidsin viimaks ometi oma silmade kuivusele teatavat leevendust. Ma kasutan neid peaaegu iga päev ja isegi siis, kui minu silmad ennast halvasti ei tunne, sest nõnda olen ma kindel, et mu enesetunne jääb nii heaks kui võimalik.

See on kõigest minu enda lugu. SYSTANE® ULTRA niisutavad ja libestavad silmatilgad ei pruugi ju kõikide puhul mõju avaldada, kuid mind nad aitasid ja võivad aidata ka teid.

*Minu isiklike elukogemuste põhjal.

Tagasi algusse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi