Kuiva silma sündroomi olemus

Kuiv silm ja Sjögreni sündroom

Sjögreni sündroom on autoimmuunne haigus, mis tekitab tavaliselt ebamugavat kuivustunnet silmades. Kahjuks ei ole Sjögreni sündroomi tänapäeval võimalik täielikult välja ravida, kuid on olemas vahendid selle sümptomite leevendamiseks. Kunstpisarad nagu SYSTANE® Libestavad silmatilgad, aitavad silmi niisutada ja pakuvad leevendust kuivade silmade puhul. Täiendava informatsiooni saamiseks Sjögreni sündroomi kohta, pöörduge oma arsti poole või külastage veebilehte sjogrens.org.


Lühiteave Sjögreni sündroomi kohta

  • Sjögreni sündroom tekib siis, kui organismi valged verelibled ründavad eksikombel niiskust tootvaid näärmeid, põhjustades põletikku ja toodetava niiskuse koguse ning kvaliteedi olulist vähenemist.
  • Sjögreni tõve all kannatab tervelt 4 miljonit ameeriklast, kusjuures 90% nendest on naised.
  • Tavaliselt haigestutakse Sjögreni tõppe 45–50 aasta vanuselt, kuigi haigestuda võib igas eas.
  • Ehkki Sjögreni sündroom on üks kõige levinumaid autoimmuunseid haigusi, ei tunta seda sageli ära, sest sündroomi sümptomeid diagnoositakse eraldi ja ravitakse eraldi.
  • Sjögreni sündroomi põhitunnuseks on tugeva kuivuse all kannatavad silmad, kuid sümptomite hulka kuuluvad ka kuivus suus, liigesevalud ja väsimus.
  • Ehkki kuiva silma sündroomi põhjuseks on harilikult kas vähenenud pisaratootmine või asjaolu, et pisarad ei püsi silmas nii kaua kui vaja, võivad Sjögreni tõve puhul tegelikult põhjustada silmade kuivust mõlemad tegurid, muutes selle mõnel juhul veelgi raskemaks.
  • Kuigi Sjögreni sündroomi ei ole võimalik täielikult välja ravida, saab selle sümptomeid üldjuhul leevendada.

Mida tuleks arstilt küsida

Kui te arvate, et teil võib olla Sjögreni sündroom, siis oleks parem, kui te pöörduksite haiguse täpseks diagnoosimiseks arsti poole. Sjögreni tõbi võib põhjustada tüsistusi ning seetõttu on varajane diagnoosimine ja õige ravi väga olulised. Sjögreni tõve tuvastamine võib olla raske. Hoolitsege selle eest, et arstil oleks teie seisundist täpne ülevaade. Ühtlasi ärge unustage nimetamast kõiki sümptomeid, mida te tajute, ning ravimeid, mida te tarvitate.

Et laadida alla PDF-fail küsimustega, mida peaksite arstile Sjögreni sündroomi ja silmade kuivuse kohta esitama, vajutage siia.

Kuidas SYSTANE® ULTRA saab silmade kuivuse puhul aidata

Kahjuks ei ole Sjögreni sündroomi võimalik täielikult välja ravida. Enamasti on võimalik leevendada selle erinevaid sümptomeid. Sjögreni sündroomiga kaasneva silmade kuivuse jaoks on näiteks kunstpisarad tavaline abivahend. SYSTANE® kujutab endast tervet tooteperekonda, mis on tõestanud oma tõhusust kuiva silma sündroomi sümptomite leevendamisel.

Sjögreni Sündroomi Sihtasutus

Rohkem kui 25 aasta jooksul on Sjögreni Sündroomi Sihtasutus pühendunud Sjögreni tõve all kannatavate patsientide elu paremaks muutmisele, tõstes inimeste teadlikkust ja haridustaset ning edendades ravialast uurimistööd. SYSTANE-l® on hea meel toetada sihtasutuse tegevust, julgustada teid rohkem teada saama ja tegevuses osalema.

Täiendava informatsiooni saamiseks Sjögreni tõve kohta või sihtasutusega liitumiseks külastage veebilehte sjogrens.org.

Tagasi algusesse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi