Kuiva silma sündroomi olemus

Pisarakile katkemine ja silmade kuivus

Pisarakile teie silmades muutub pidevalt õhemaks ja aurustub. Tavaliselt ei kujuta see protsess, mida tuntakse pisarakile katkemise nime all, endast mingisugust probleemi, sest kogu aeg toodetakse uusi pisaraid, mis voolavad seejärel välja läbi lauservadel olevate tillukeste avauste, hoides pisarakihti värskena. Silmade pilgutamine kujutab endast lihtsalt organismi automaatset refleksi uue pisarakihi laotamiseks silmamunadele.

Probleemid tekivad aga siis, kui pisarakile kogus või kvaliteet muutuvad. Kui te toodate ebapiisavas koguses pisaraid või siis selliseid pisaraid, mis kaovad liiga kiiresti ja enne, kui te instinktiivselt pilgutate, siis võivad teil silmade pinnal hakata moodustuma kuivad laigud . Need kuivad laigud võivad tekitada silmades ebamugavustunde.


pisarakihi katkemine

sarvkesta kahjustatud rakud

Teatavates olukordades võivad silmadele tekkida kuivad laigud isegi juhul, kui pisarate kõik koostisosad on normaalsed. Sarvkesta pinnal paiknevad rakud on väga haprad moodustised, mis lasevad pisaratel silmale kleepuda. Kui need on kahjustatud, võib pisarakile katkeda liiga kiiresti.

Te võib-olla ei taipagi, mis on sarvkesta rakke kahjustanud, kuid tunnete, et teie silmad on kuivad, või tajute kriipivat aistingut, mille kohta sageli öeldakse, et „silmades on liiv”, ja tahate seetõttu pöörduda silmaarsti poole. Kasutades sarvkesta värvainet (diagnostilist fluorestseiini) on arstil võimalik pilulambiga silmapinna kahjustusi kindlaks määrata.

Pisarate jaotumine

Kui teie silma pind on kahjustatud, siis paranevad sarvkesta rakud kiiremini juhul, kui neid katab libestav aine, mis kaitseb ja hoiab need niiskena. SYSTANE®ULTRA Libestavate silmatilkade kasutamine aitab silmi niisutada ning leevendada ebameeldivat kriipivat tunnet. Konsulteerige vajadusel silmaarstiga, et saada täiendavat teavet silmade kuivuse kohta.

Tagasi algusse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi