Jutustused saadud abist

Elaine, 60*

Olles alles hiljaaegu pensionile läinud, ei suutnud ma ära oodata, millal saan alustada oma järgmist seiklust. Kui mu silmad kuivaks muutusid, siis kartsin, et see võib hakata segama kõike, mida kavatsesin ette võtta. Tegin katset silmatilkadega, kuid need ei mõjunud piisavalt kaua. Õnneks rääkis mu arst mulle SYSTANE® ULTRA Libestavatest silmatilkadest, mis pakuvad silmadele pikaajalist kaitset ja niisutust, mida vajasin armastatud ettevõtmiste teokstegemiseks.


Kui sa oled noor, tunned päris tõega muret vananemise pärast. „Oh, mu nahk muutub ju nii kortsuliseks!” või „Ma pean hakkama kümme korda öö jooksul vetsus käima.” Aga ma ütlen teile, et asjalood pole tegelikult sugugi nii hullud. Kindlasti on mul ka üksjagu kortse, kuid ma tunnen, et olen need välja teeninud. Mu põlved väsivad pisut kiiremini, kui ma harjunud olin, ja vahel pean ma oma sõpru paluma, et nad valjemini räägiksid. Kuid tõeliselt ei olnud mul millegi üle kurta ...

... ei olnud seni, kuni silmade kuivusega kokku puutusin.

Olen nüüd pensionil ja ootasin rõõmuga, et saan veeta viimse kui ühe päeva just nimelt nii, nagu ma ise tahan. Saan koos mehega reisimas käia, võib-olla veidi maalida, aias askeldada – mida iganes.

Tegelikult ma olingi aiatööd tegemas, kui kogu see ebameeldivus algas. Istutasin parajasti begooniaid, kui silmad hakkasid mind vaevama. Kipitus, karedus, ebamugavustunne – varem ei olnud mul allergiaid esinenud ja mul polnud aimugi, mis muu see veel võiks olla. Kasutasin abikaasa retseptivabalt müüdavat allergiarohtu (tema allergiad on olnud kohutavad!), kuid kasu sellest polnud. Kui see üleüldse midagi tegi, siis muutis hoopis kõik veel hullemaks!

Läksin õhtul magama oletusega – lootusega! –, et hommikul tunnevad silmad ennast paremini ja see miski, mis neid vaevab, on möödas. Ja järgmisel päeval olid silmad tõesti pisut paremad. Aga ülejärgmisel päeval tuli ebamugavustunne tagasi.

Järgmistel nädalatel olid mu silmad ikka aeg-ajalt ebamugavad. Veelgi halvem oli see, et tegelikult muutusid nad isegi enam valulikumaks. Kerge ebameeldivusena alanud seisund muutus peagi tõsiseks ärrituseks. Tunne silmades oli kohutav, nad kipitasid ja torkisid ning välja nägid nad veel hullemad, üleni punased ja väsinud.

Kõige halvem oli aga see, et ma ei saanud peaaegu üldse keskenduda kõikidele nendele mõnusatele asjadele, millega ma tahtsin tegelda. Minu lilleaed ja minu maalimine - mu silmad olid nii ebamugavad, et oli väga raske keskenduda. Isegi mu nägemine paistis hägusamaks muutuvat.

Lõpuks võtsin ette väikese uurimistöö internetis ja oma sümptomite põhjal järeldasin, et mul võib olla kuiva silma sündroom. Lugesin kunstpisaratest, mis pidid lisama silmadesse niiskust, mida mina nii väga vajasin.

Kahjuks näis nii, et ükski tilkadest, mida ma proovisin, ei püsinud silmas nii kaua, kui minul vaja oli. Ma tilgutasin neid silmadesse ja tunne oli mõneks ajaks parem. Aga õige pea oli see täiendav niiskus silmast kadunud ja ma pidin jälle uue annuse tilgutama. Ikka ja jälle olin sunnitud tilku juurde lisama. Lõpuks kulus tilgutamise peale suur osa minu päevast ja abi ei olnud ikka nii palju, kui minul oleks vaja olnud.

Siis võtsin kätte ja registreerisin end meeleheitest silmaarsti vastuvõtule. Pärast paari testi kinnitas ta, et ma kannatan tõesti kuiva silma sündroomi all. Küsisin arstilt, mis võis olla selle põhjuseks. Ta selgitas, et vananedes meie pisarate koostis muutub ja need kuivavad kiiremini. Arst ütles, et ilma niisutavate ja kaitsvate pisarateta tekivad silma pinnale valusad kuivad laigud. Need kuivad laigud põhjustavad minu pisarate veelgi kiiremat kadu silmast ja muudavad nii olukorra veelgi hullemaks.

Rääkisin arstile oma katsetest leevendada sümptomeid silmatilkadega ja kuidas ükski neist ei andnud piisavalt pikaajalist tulemust. Arst soovitas mul proovida SYSTANE® ULTRA Libestavaid silmatilku. Ta ütles, et SYSTANE® ULTRA aitab varustada silmi niiskusega, mida ma nende heaolu ja kaitse tagamiseks vajan ning on sealjuures pikaajalise mõjuga.

Proovisin SYSTANE® ULTRA silmatilku ja minu suureks üllatuseks need tõesti pakkusid pikaajalist leevendust. Mõnda aega kasutasin SYSTANE® ULTRA silmatilku mõned korrad päevas, kuni kuivad laigud paranesid. Nüüd tarvitan ma neid üksnes vahetevahel ehk siis, kui tunnen silmades kuivust või ärritust. Täiesti lahti ei saa ma kuiva silma sündroomist kunagi, aga nüüd suudan ma seda vähemalt ohjata ja saan tegelda taas kõigega, mida ma armastan.

See on lihtsalt minu lugu. SYSTANE® ULTRA ei pruugi ju kõigile ühte moodi toimida, kuid mind ta aitas ja võib aidata teidki.

*Minu isiklike elukogemuste põhjal.

Tagasi algusesse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi