Jutustused saadud abist

Jennifer, 42*

Pärast rasket päevatööd ei ole minu meelest olemas midagi paremat kui koos mõnusa lugemisega kerra tõmbuda. Või õigemini see oli nii, kuni hakkasin tundma pidevat ebamugavustunnet ja väsimust oma silmades. Mõne aja möödudes ei suutnud ma enam tööle keskenduda, rääkimata siis veel lemmikraamatute lugemisest. Õnneks sain oma murest rääkida silmaarstile, kes soovitas SYSTANE® ULTRA Libestavaid silmatilku, mis aitasid mind tõesti. Tänan sind, SYSTANE® ULTRA, et sa mulle mu raamatud tagasi andsid.


Hea küll, tunnistan, et mulle meeldivad armastusromaanid.

Mulle kuulub väike raamatukauplus, nii et võiks arvata, et olen neist välja kasvanud. Kuid pärast klassika seltsis mööda saadetud päeva eelistan veeta õhtud koos tassitäie tulise tee ja armastusromaaniga.

Hiljaaegu näis siiski, et minu õhtud tähistaevast nautivate armunute seltsis võivad lõppeda, sest mu silmad olid pidevalt väsinud ja tundsin ebamugavustunnet.

Raamatukaupluses töötades pean oma silmi päris palju pingutama. Kui ma just parajasti raamatuid läbi ei vaata, siis on mu pilk ainiti suunatud arvutiekraanile, ja pärast 8 tundi väikese kirja vaatamist hakkavad silmad kipitama. Varem oli mul lihtne silmadele puhkust anda, hoidudes pilku millelegi koondamast, kuid viimasel ajal tundus, et väsimus ja pakitsus algavad üha varem ja kestavad üha kauem sõltumata sellest, kui palju puhkepause ma teen.

Silmade välimus muutus ajapikku järjest hullemaks – nad olid väsinud, paistes ja punased. Katsetasin erinevaid silmatilku, mis küll kõrvaldasid punetuse ja kuigi minu silmad nägid välja pisut paremad, ei tundnud nad ennast kohe kindlasti paremini.

Lõpuks jõudsin omadega sinnamaani, et tööpäeva lõpus olid mu silmad nii väsinud ja ärritunud, et mul ei olnud enam mingisugust tahtmist armastusromaane lugeda. Ja mis on elu ilma armastuseta?

Et oma vaevu leevendada või vähemalt teada saada, miks mu silmad kogu aeg nii väsinud ja ärritunud on, läksin silmaarsti juurde. Ta rääkis mulle, et kuigi tööga kaasnev silmade pingutamine pole tõenäoliselt samuti hea, on tegelikuks probleemiks siiski silmahaigus, mida nimetatakse kuiva silma sündroomiks.

Tuleb välja, et vananedes ei suuda meie keha enam toota nii palju pisaraid kui vaja. Ilma kaitsvate ja niisutavate pisarateta võivad meie silmade pinnale tekkida aga kuivad laigud, mis muudavad halvaks nii silmade välimuse kui enesetunde.

Kõige hullemat kartes küsisin, kas on olemas midagi, mille abil ma võiksin uuesti oma raamatute seltsi nautida. Arst ütles, et kuigi kuiva silma sündroomi ei ole võimalik täielikult välja ravida, on siiski olemas mitu viisi silmade kuivuse leevendamiseks ja kõige tavalisemaks abiks on kunstpisarad. Ta soovitas mul proovida SYSTANE® ULTRA Libestavaid silmatilku, mis hoiavad silmad pikemat aega niisked ja kaitsevad neid kuiva silma sündroomi sümptomite eest.

Ma proovisingi SYSTANE® ULTRA tilkasid ja tänu nende abil saadud kestvale niisutusele ning leevendusele1 näevad mu silmad taas kenad välja ja tunne on ka hea nagu kunagi varem. Kuiva silma ravi aitab mul päevaga toime tulla ning nüüd on mul märksa kergem ka oma tööle keskenduda. Kõige parem on aga see, et ma saan viimaks ometi jälle oma raamatute seltsis olla! Aitäh sulle, SYSTANE® ULTRA, selle eest, et tõid minu ellu tagasi armastuse!

See on kõigest minu enda lugu. SYSTANE® ULTRA ei pruugi ju kõikidele ühtemoodi mõjuda, kuid mind ta aitas ja võib aidata ka teid.

*Minu isiklike elukogemuste põhjal.

1. Lane S., jt. An evaluation of the in vivo retention time of a novel artificial tear as compared to a placebo control. Invest. Ophthalmol. Vis. Sci. 2009 50: E-Abstract 4679.

Tagasi algusse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi