Kuiva silma sündroomi olemus

Kuiva silma sündroomi sümptomid

Ehkki kõige ilmsem sümptom on kuivus, võib kuiva silma sündroom tekitada teie silmades ka väsimust, kriipimistunnet, vesisust või ülitundlikkust valguse suhtes. Kuiva silma sündroomi ei ole kahjuks võimalik täielikult välja ravida, kuid SYSTANE® ULTRA Libestavad silmatilgad võivad pakkuda silmade kuivuse sümptomitele kauakestvat leevendust. Kui te kahtlustate, et teil võib olla kuiva silma sündroomi, siis rääkige sellest kindlasti oma silmaarstile ja kaalugeSYSTANE® ULTRA kasutamist.


Kuiva silma sündroomi diagnoosimine võib osutuda raskeks, sest silmade kuivusel võib olla väga mitmesuguseid tekkepõhjusi ja soodustavaid tegureid. Lisaks kõigele muule ei koge sugugi mitte kõik inimesed ühesuguseid silmade kuivuse sümptomeid ega kirjelda neid täpipealt ühtmoodi.

Kas te olete täheldanud mõnda alljärgnevatest kuiva silma sündroomi sümptomitest?

 • Kuivustunne silmades
 • Silmade ärritus
 • Karedustunne silmades
 • Silmade pakitsemine või kipitamine
 • Võõrkehaaisting (tekib tunne, nagu midagi oleks silmas)
 • Kriipimistunne silmades
 • Silmade väsimine
 • Nägemine on võbelev või hägune
 • Fotofoobia (silmad on valguse suhtes ülitundlikud)
 • Vajadus pilgutada silmi rohkem kui tavaliselt
 • Üldine ebamugavustunne silmades
 • Ülearu tugev pisaravool

Kui tajute üht või mitut ülalnimetatud sümpomit, siis on võimalik, et te kannatate kuiva silma sündroomi all. Aga et selles kindlalt veenduda, peaksite minema silmaarsti juurde.

Kuid sõltumatult sellest, kuidas te sümptomeid kirjeldate, on kliiniliselt tõestatud, et SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad leevendavad ja pakuvad kauakestvat kaitset ning heaolutunnet.

Ülearu tugev pisaravool

Võib-olla ei seosta te silmade kuivusega olukorda, mil pisaraid on liiga palju, kuid see on tegelikult üks kõige tavalisemaid kuiva silma sündroomi sümptomeid. Kui silma pind on kahjustatud ega hoia pisaraid kinni sel määral, nagu ta peaks seda tegema, võib see sundida pisaranäärmeid tootma silma niisutamiseks rohkem pisaraid.

Pikaajalised tüsistused

Kui te arvate, et kannatate kuiva silma sündroomi all, siis on väga tähtis hakata seda tervisehäiret võimalikult ruttu ravima. Kuigi sümptomid võisid alata kõigest kergest ärritusest, võivad need ajapikku muutuda üsna tõsiseks. Mõnel juhul võivad kuiva silma sündroomi põhjustatud kahjustused sarvkestal kutsuda pikapeale esile koguni nägemisvõime nõrgenemise.

Kuiva silma sündroomi sümptomite ilmnemisel pakuvad SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad teie silmadele kauakestvat heaolutunnet ja niisutust, kaitstes neid kahjustuste eest ja luues tervisliku keskkonna, milles silmad saavad paraneda.

Tagasi algusse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi