Kuiva silma sündroomi olemus

Mis on kuiva silma sündroom?

Kuiva silma sündroom on seisund, mille põhjustavad muutused pisarate koguses või kvaliteedis. Pisarad koosnevad kolmest põhikihist, mis toimivad üheskoos selle nimel, et teie silmad tunneksid ennast hästi ja oleksid kaitstud. Kui miski nende koostisosade tasakaalule mõju avaldab, kaovad pisarad silmast liiga kiiresti, tekitades ebamugavaid kuivi laike. Kui vajate kuiva silma sündroomi kohta täiendavat informatsiooni, siis rääkige oma silmaarstiga ja kaaluge SYSTANE® ULTRA Libestavate silmatilkade või SYSTANE® ULTRA säilitusainevabade silmatilkade kasutamist.


Kuiva silma sündroomi määratlus

Pisarad aitavad silmadel niiskete ja tervetena püsida ning hoida neis mugavustunnet. Kuiv silm (või kuiva silma sündroom) on pisarate kogust ja kvaliteeti mõjutav haiguslik seisund, mis tekitab silmades kuivustunnet ja ärritust.

Uuringud on näidanud, et ligikaudu 3 miljonit üle 50 aasta vanust naist kannatavad kuiva silma sündroomi all, kuid see haigus võib tabada igas eas mehi ja naisi. Sageli allergiatega segi aetav kuiva silma sündroom võib jääda diagnoosimata ning põhjustada ravi puudumise tõttu pikaajalise mõjuga tüsistusi. Kuiv silm võib olla ka tundemärk, mis viitab muude tervisehädade või silmahaiguste olemasolule.

Kuiva silma sündroomi ei ole kahjuks võimalik täielikult välja ravida, kuid on olemas mitmesuguseid raviviise, mis leevendavad selle sümptomeid. On kliiniliselt tõestatud, et SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad leevendavad nii kuiva silma sündroomi tunnuseid (ehk seda, mida suudab kindlaks määrata arst) kui ka sümptomeid (neid tunnete ja kogete teie ise), pakkudes kuiva silma sündroomi all kannatajatele viivitamatut ja kauakestvat kergendustunnet.

Tagasi algusse

SYSTANE® tooteperekond

SYSTANE® ULTRA

SYSTANE®ULTRA

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad pakuvad silmade kuivuse puhul tõhusatoimelist ravi, mis tagab kauakestva kaitse ja heaolutunde.

Täiendav teave
SYSTANE®

SYSTANE®ULTRA säilitusainevabad silmatilgad

SYSTANE®ULTRA Libestavad silmatilgad aitavad kaitsta teie silmi kuivuse eest ja hoiavad neid kogu päeva jooksul niisketena.

Täiendav teave
Pikaajaliseks silma kuivuse leevenduse saamiseks, valige toode, mida arstid kõige rohkem soovitavad.

Kas teie silmad kannatavad kuivuse all?

See test aitab teil välja selgitada, kas peaksite minema silmaarsti juurde, et kuiva silma sündroomi diagnoosida ja ravida.

Alusta testi